Po podjęciu decyzji o zdobyciu prawo jazdy należy wybrać odpowiednią szkołę nauki jazdy. W większości miast szkół nauki jazdy jest kilkanaście. Każda z nich oferuje swoim kursantom inne oferty. Wielu przyszłych kierowców zwraca uwagę na cenę. Czy szukanie tak zwanej okazji na kurs prawa jazdy, to dobra droga? Nie koniecznie.

Prawo jazdy — jak wybrać szkołę nauki jazdy?

Bardzo często przyszli kierowcy po niezaliczonym egzaminie na prawo jazdy, winą obarczają instruktora. Uznają, że nie zostali do egzaminu państwowego na prawo jazdy dobrze przygotowani. Dlatego wybór odpowiedniej szkoły jazdy jest bardzo ważne. Wiele zależy od nas samych. By nauczyć się prowadzić samochód, musimy mieć chęci i zaangażowanie. Również nasz instruktor musi być w szkolenie zaangażowany. Jak zatem wybrać odpowiednią szkołę?

Główne kryteria, którymi należy się sugerować to:

  • lokalizacja szkoły jazdy
  • podejście instruktorów i ich zaangażowanie
  • procent zaliczonych egzaminów państwowych kursantów na prawo jazdy

Bardzo istotnym kryterium przy wyborze szkoły jest cena kursu. Wielu kursantów zwraca na nią uwagę. Jednak zanim dokonamy wyboru, należy sprawdzić, co dokładnie otrzymamy za kwotę kursu. Średni koszt kursu na prawo jazdy kategorii b to 1300 zł. Warto zatem sprawdzić, czy dostaniemy materiały szkoleniowe. Tak by nie być zaskoczonym dodatkowymi wydatkami.

Lokalizacja szkoły i opinie innych kursantów

Lokalizacja to kolejne kryterium, które warto brać pod uwagę przy wyborze szkoły nauki jazdy. Warto wybrać szkołę w naszej okolicy. Głównie z wygody. Podczas przygotowania do egzaminu państwowego musimy uczestniczyć w 30-godzinnych wykładach z teorii ruchu drogowego. Jeśli wybierzemy szkołę w okolicy, będzie nam wygodniej w zajęciach uczestniczyć.

Opinia kursantów, którzy niedawno zdawali egzamin to na pewno ważne kryterium. Zaangażowanie instruktora, przekazana wiedza i umiejętności będą miały przełożenie w zaliczeniu egzaminu. Każdy chce egzamin na prawo jazdy zaliczyć za pierwszym podejściem. Dlatego umiejętności uczenia instruktora jest bardzo ważne.

Wyposażenie szkoły jazdy

Wyposażenie szkoły nauki jazdy jest równie ważne. Należy sprawdzić, czy szkoła posiada:

  • salę szkoleniową wyposażoną w materiały dydaktyczne
  • utwardzony plac manewrowy
  • Co najmniej jeden pojazd przystosowany do nauki jazdy w kategorii prawa jazdy, jakie chcemy wykonać.

Warto wybrać się do szkoły nauki jazdy. Sprawdzić jak wygląda jej siedziba. Poznać instruktorów, którzy tam pracują. Zobaczyć jak jakim wyposażeniem dysponuje, jeśli chodzi o materiały dydaktyczne. Jak wygląda plac manewrowy i gdzie jest zlokalizowany. Zobacz flotę samochodów.