Problem przedwczesnego łysienia dotyka nawet 40% mężczyzn i 20% kobiet. Na rynku farmaceutycznym jest wiele produktów. Które mogą utratę włosów opóźnić. Jednak ich działanie nie jest trwałe. Dlatego tak popularny stał się zabieg przeszczepu włosów. Decyzja o wykonaniu zabiegu przeszczepu włosów to decyzja poważna. Wymaga namysłu i konsultacji lekarskiej.

Przeszczep włosów — czy warto go wykonać?

Decydując się na wykonanie zabiegu, jakim jest przeszczep włosów. Zależy nam, by efekt był jak najbardziej naturalny. Warto zatem dowiedzieć się jakie metody zabiegu przeszczepu włosów są dostępne. I jakie efekty można osiągnąć.

Obecnie najpopularniejszą metodą przeszczepu włosów jest metoda FUE. Jest ona w 100% bezpieczna. Po zabiegu pacjent nie wymaga hospitalizacji. A efekt jest trwały. Ta metoda jest również nazywana przeszczepem włosów bez golenia. Ponieważ ścinanie włosów nie jest wymagane.

Decydując się na wykonanie przeszczepu włosów, należy udać się na konsultacje. To na niej lekarz, wykonujący zabieg zdecyduje jaką metodę zastosować. Jest ona zależna od jakości naszych włosów i procesu łysienia. Najczęściej jednak stosowaną metodą przeszczepu jest metoda FUE. Polega ona na pobraniu włosów z części potylicznej głowy. Które są odporniejsze na proces łysienia. I za pomocą igły wprowadzenia meszków włosowych w wybrane miejsca. Po zabiegu skóra jest smarowana maścią, nie wymaga się zakładania opatrunków. Cały zabieg jest wykonywany pod znieczuleniem miejscowym. A pacjent może udać się do domu.

Kolejną zaletą jest bark widocznych dla oka blizn. Zarówno w miejscu pobrania włosów, jak i ich przeszczepu.

Efekty zabiegu przeszczepu włosów

Decydując się na wykonanie zabiegu, należy mieć realistyczne oczekiwania. Należy być świadomym, że nie wyjdziemy z gabinetu z bujną czupryną. Na taki efekt należy poczekać. Jak każdy zabieg chirurgi plastycznej wymaga cierpliwości. Ponieważ przeszczepione włosy rosną w naturalnym dla siebie tempie. Pobrane z miejsca dawczego. I wszczepione na przód głowy meszki włosowe są jak sadzonki kwiatów. Muszą mieć czas, aby wyrosnąć. Na pierwsze efekty zabiegu musimy poczekać około 12 miesięcy. Efekt będzie trwały i włosy będą odporne na wypadanie.

Trwałość zabiegu sprawia, że opinie przeszczepu włosów są bardzo dobre. Należy jednak pamiętać, że koszt przeszczepu włosów jest dość wysoki. Jednak trwały, dlatego wiele osób dotkniętych procesem łysienia. Decyduje się na jego wykonanie. Cena zabiegu przeszczepu włosów jest również uzależniona od miejsca wykonywania zabiegu. I powierzchni skóry.