Zapachy i aromaty mogą mieć pozytywny wpływ na nastrój i samopoczucie. Zapachy do pomieszczeń doskonale nadają się do nadania domowi osobistego charakteru. Docierają do mózgu bezpośrednio przez nos. Pobudzany jest układ nerwowy, uwalniane są hormony, które w ułamku sekundy wpływają na nastrój. Każdy, kto jest apatyczny, zmęczony lub w złym humorze, może temu zaradzić za pomocą olejków eterycznych z ziół i kwiatów, zawartych w świecach i woskach zapachowych yankee candle

Co jest specjalnego w świecach zapachowych?

Każda świeca zapachowa ma swoją indywidualną nutę, która wzbudza emocje i przenosi nas w inny świat. Wysoka jakość ekskluzywnych świec zapachowych, które są starannie wykonane, zapewnia równomierne palenie i długi czas palenia. Po zapaleniu świece zapachowe wydzielają wyjątkowy zapach, który dotyka zmysłów i otula duszę. Świece zapachowe nie tylko bardzo przyjemnie pachną, ale również wyglądają bardzo atrakcyjnie i stylowo. Kto nie lubi wypoczywać w wannie, w otoczeniu zapachu ulubionej świecy. Albo spędzić deszczowe popołudnie na kanapie z książką w towarzystwie migoczących i aromatycznych świec. Świece zapachowe są po prostu uniwersalne, ponieważ nie tylko rozjaśniają pochmurne dni, ale także tworzą przytulną atmosferę.

Aromaterapia w centrum uwagi

W przypadku świec i wosków zapachowych substancje zapachowe dodawana są do wosku. Zapach uwalnia się powoli do powietrza za pośrednictwem płomienia. Świece zapachowe mają tę zaletę, że przedawkowanie jest praktycznie niemożliwe. Świece zapachowe są dostępne w niezliczonych różnych rodzajach. Uwagę zwracają świece w niebanalnych szklanych pojemnikach, mini lity które można po kawałku roztapiać w kominkach zapachowych, albo zapachowe woski yankee candle. Dostępne są też duże świece, których czas palenia wynosi 150 godzin. Na uwagę zasługują świece zapachowe dwuknotowe z dekoracyjnym wieczkiem. Można przebierać w rzadkich kompozycjach aromatycznych, na przykład śliwkowego dżemu, dziecięcego pudru, wiśni, owoców tropikalnych – czy nie przyjemnie zatopić się w wybranej nucie i zapomnieć o codzienności? Połączenie lilii wodnej, podbite nutą cardamonu i paczuli, też brzmi zniewalająco? Warto przy wyborze sugerować się zarówno estetyką wykonania jak i właściwą nutą zapachową.

  • Wanilia uszczęśliwia
  • Cynamon działa rozgrzewająco i harmonizująco
  • Róża pozwala się zrelaksować
  • Bergamotka działa relaksująco, poprawiając nastrój i łagodząc niepokój. Wzmacnia przed stresem i przemęczeniem.
  • Lawenda koi i pozwala dobrze spać
  • Rozmaryn pobudza apetyt
  • Smaki kokosowe po prostu uszczęśliwiają
  • Zapachy cytrusowe są prawdziwymi poprawiaczami nastroju

Artykuł wart przeczytania: http://www.choszczno-online.pl/john-wick-swiece-ktore-warto-sprawdzic/