Tablice dla dzieci FoxyFamily cieszą się coraz większą popularnością. W dużej mierze ma to związek z rosnącym zainteresowaniem metodą Montessori oraz rozwojem świadomości dotyczącej potrzeb małego dziecko. Tablice sensoryczne, zapewniają nie tylko świetną zabawę, ale — co najważniejsze — stymulację korzystną dla rozwijającego się mózgu dziecka. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zastosowania tablicy sensorycznej, to koniecznie czytaj dalej!

Co to właściwie jest tablica sensoryczna?

Tablica sensoryczna dla dzieci to tablica wyposażona w przedmioty o różnorodnych kształtach, fakturach i funkcjach. W przypadku tego rodzaju tablicy wybrane przedmioty mają za zadanie rozwijać przede wszystkim zmysły dziecka. W tablicach sensorycznych znajdziemy więc bezpieczne, ale też interesujące przedmioty, które wydają dźwięki, mają ciekawe powierzchnie i są wykonane z różnych materiałów. Zazwyczaj, tablica sensoryczna dla dzieci zawiera przedmioty nawiązujące do realnie występujących obiektów: instrumentów muzycznych, zabawek, urządzeń domowych, dzięki czemu zaspokaja ciekawość dziecka i daje mu możliwość kontaktu z bardzo różnymi powierzchniami. 

Czy tablica sensoryczna to dobry wybór dla Twojego dziecka?

Tablice manipulacyjne nadają się dla dzieci w wieku około trzech lat, ale ze względu na różnorodność modeli i zawartych obiektów, dobór tablicy do wieku i możliwości dziecka, jest w dużej mierze kwestią indywidualną. Zwykle, tablica sensoryczna dla dzieci sprawdza się wtedy, kiedy maluch zaczyna interesować się obiektami dookoła niego, bawi się nimi, eksploruje fakturę, kształty, dźwięki. Tablica sensoryczna bawi i przynosi ukojenie. Nie tylko sprawia, że dziecko może zająć czymś ręce, ale też rozwija wyobraźnię i wrażliwość poprzez angażowanie wszystkich zmysłów. Jest znakomitą pomocą dla małych dzieci, które po prostu czują potrzebę bezpośredniego badania świata.

Jak bawić się i uczyć z tablicą sensoryczną?

Zabawa tablicą przebiega w sposób intuicyjny, oparty na naturalnej ciekawości dziecka. Wszystkie przedmioty, które często wchodzą w skład tablicy, od klocków, przez blaszki do uderzania, po kulki, kabelki i okienka, są solidnie przymocowane do powierzchni. Maluch może bawić się nimi sam, z rodzicem, rodzeństwem lub przyjaciółmi. Zabawa może polegać na manipulowaniu, kręceniu, ale również — w przypadku starszych dzieci — na opowiadaniu historii na temat przedmiotów i ich zastosowania. Możliwości są nieskończone jak dziecięca wyobraźnia!

Tablica sensoryczna to jedna z wielu możliwości wsparcia rozwoju dziecka. Wszystkie inspiracje dostarczy Ci dobrze zaopatrzony sklep z zabawkami.

Dobrze wykonana tablica sensoryczna dla dzieci wspiera rozwój poprzez angażowanie zmysłów i wyobraźni dziecka. Stanowi doskonałą metodę na zapoznanie malucha z bogactwem kształtów i dźwięków, umożliwiając eksplorację złożonych obiektów w bezpieczny sposób.