Duże i wygodne łóżko to bez wątpienia podstawa, jeśli chcemy urządzić komfortową sypialnię. Jego wybór powinien być uzależniony od naszych indywidualnych preferencji, ale również i pewnych stałych kryteriów. Dokonując zakupu należy brać pod uwagę między innymi to, aby konstrukcja była wytrzymała i niechybotliwa. Sama długość i szerokość mebla musi być natomiast dopasowana do naszego wzrostu oraz gabarytów. Na rynku można spotkać łóżka posiadające konstrukcję metalową oraz drewnianą. Oba rodzaje posiadają swoje zalety, jakie?

Jakie zalety posiadają łóżka metalowe?

Łóżka drewniane są zdecydowanie popularniejsze od łóżek metalowych, ale również i te mają wciąż swoich zwolenników. Ich zaletą jest bez wątpienia wytrzymałość oraz trwałość. Metal trudno jest zniszczyć i niestraszne są mu nawet uszkodzenia typowo mechaniczne. Sam styl mebla może być jednak dla nas kłopotliwy. Trudno jest czasem dopasować je do wnętrz. Gdzie zatem będą one pasować? Przede wszystkim do pomieszczeń urządzonych w stylu romantycznym, ale również i do tych z akcentami typowo industrialnymi. Łóżka metalowe nie posiadają zabudowanego dołu, dlatego dobrze sprawdzają się we wnętrzach o niewielkim metrażu. Minusem takiego rozwiązania jest jednak to, że nie można nich przechowywać, chociażby pościeli.

Łóżka drewniane – dla kogo będą odpowiednim wyborem?

Drewno jest materiałem zdecydowanie najczęściej wykorzystywanym do produkcji łóżek. Jest ono ponadczasowe nawet pomimo zmieniających się trendów oraz mody. Jakie są plusy właśnie tego materiału? Przede wszystkim jest to surowiec naturalny, który dodatkowo można nazwać również ekologicznym, antystatycznym oraz antyalergicznym. Jeśli jest ono odpowiednio impregnowane oraz pielęgnowane, wówczas może przetrwać przez długie lata. O takim stanie rzeczy mogą świadczyć chociażby meble zabytkowe, również wykonywane w dużej mierze z drewna.

Łóżka drewniane są również dość uniwersalne pod względem swojego stylu. Pasują one do pomieszczeń urządzonych w nucie klimatu skandynawskiego, do wnętrz typowo kolonialnych czy też bardziej nowoczesnych. Drewno dodaje również przytulności przestrzeni, dlatego jest tak chętnie wybierane. Dość łatwo jest je również w jakiś sposób dopasować do nowych aranżacji, chociażby przy pomocy prostych dodatków.

Oczywiście najważniejszym elementem każdego łóżka, jest zastosowany w nim materac. Powinien być on dopasowany do nas pod względem swojej twardości oraz wielkości. Wybierając go powinno się brać pod uwagę swoją wagę oraz wzrost.