Żyła zwyciężył. Organizacyjny chaos

Piotr Żyła fot. Alicja Kosman/PZN

W poniedziałek poznaliśmy nowego mistrza Polski Seniorów w skokach narciarskich. Został nim Piotr Żyła reprezentujący klub WSS Wisła. Był to pierwszy oficjalny konkurs rozgrywany na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi. Po srebrny medal sięgnął Dawid Kubacki, natomiast brąz zdobył Maciej Kot. Niestety nie obyło się bez wpadki organizatora.

W zawodach udział wzięło 35 skoczków z Polski i Czech. Na starcie pojawili się nasi czołowi zawodnicy – zabrakło tylko skoczków powołanych na Puchar Kontynentalny w Engelbergu, a także Kamila Stocha, który się przeziębił i chce wrócić do zdrowia przed Turniejem Czterech Skoczni.

– Nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobrze. Złoty medal jest dla mnie zaskoczeniem, bo wszyscy koledzy skaczą naprawdę bardzo daleko. Cieszę się, że udało mi się wywalczyć pierwsze miejsce – przyznał Piotr Żyła.

Przed nami Turniej Czterech Skoczni

Najlepsi polscy skoczkowie już we środę ruszą na prestiżowy Turniej Czterech Skoczni, a pierwszym przystankiem będzie niemiecki Oberstdorf. Natomiast Wielka Krokiew w Zakopanem znów będzie gościć uczestników zawodów już w czwartek podczas Mistrzostw Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.

Ograniczona liczba widzów

Poniedziałkowe zawody miały być wielką promocją polskich skoków. Tłumy ustawiły się przed bramami Wielkiej Krokwi. Nie wszystkim było jednak dane wejść na obiekt. A wszystko przez to, że impreza nie została zgłoszona jako masowa. Tym samym skoki mogło podziwiać niecałe tysiąc osób.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo