Znajdą się środki na modernizację ulicy?

Remont fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Radna Nowego Targu, Bogusława Korwin postuluje o remont i przebudowę ulicy Suskiego w Nowym Targu. Jak tłumaczy, jest ona często używana przez mieszkańców miasta. Wszystko zależy jednak od kwestii finansowych.

– Zwracam się w imieniu mieszkańców osiedla Suskiego i Kopernika z prośbą o wykonanie projektu przebudowy i modernizacji ulicy Augustyna Suskiego z możliwie jak najszybszą jego realizacją. W projekcie proszę o uwzględnienie miejsc parkingowych równoległych, a także przed i za sklepem „Hydmet” oraz na końcu ulicy. Przypominam także o możliwości zagospodarowania terenu odzyskanego po wieloletniej dzierżawie pod sklep – tłumaczyła Bogusława Korwin, radna Nowego Targu.

Od lat zaniedbana

– Ulica Augustyńska Suskiego nie jest tylko ulicą wewnątrzosiedlową zamkniętą, lecz jest jednocześnie bardzo uczęszczanym ciągiem pieszym dla mieszkańców przemieszczających się z południowej części miasta do centrum. Wizerunek zaniedbanej od lat drogi nie pozostaje więc bez znaczenia – przekonywała.

Znajdą się fundusze?

– Informuję, iż zadanie opracowania dokumentacji projektowej,  a w następnej kolejności wykonania przebudowy ulicy Augustyna Suskiego zostało przyjęte jako zgłoszenie pomysłu inwestycyjnego i zostanie poddane analizie merytorycznej i finansowej pod kątem możliwości realizacji w kolejnych latach – poinformował Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo