Zespół doradczy w walce ze smogiem

Dym fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Będzie specjalny drom mierzący jakość powietrza w Nowym Targu oraz elektrofiltry. To jednak nie koniec innowacji w walce o czyste powietrze w mieście.  Władze stolicy Podhala podjęły kolejną decyzję. Został powołany specjalny zespół z zakresu ochrony powietrza.

– Zwracam się o powołanie rozporządzeniem Burmistrza dwóch zespołów doradczych w skład których weszliby zainteresowani radni miasta Nowy Targ i przedstawiciele senioralnej i młodzieżowej rady miasta. Pierwszy zespół, którego zadaniem będzie zweryfikowanie i ocena dotychczasowych działań Miasta na rzecz poprawy jakości powietrza i wyznaczenia kierunków działania – wyjaśnił Grzegorz Luberda, radny Nowego Targu.

Zespół już działa

–  W dniu 5 stycznia 2017 roku  doszło do powołania Zespołu Doradczego do spraw analizy stopnia realizacji działań w zakresie ochrony powietrza na terenie miasta Nowy Targ. Do zadań tego Zespołu będzie przede wszystkim należało zweryfikowanie działań podejmowanych przez Gminę Miasto Nowy Targ w celu poprawy ochrony powietrza atmosferycznego na terenie miasta Nowy Targ, jak również wypracowanie kierunków działań na przyszłość – poinformował Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu.

Drugi zespół zależny od budżetu

– Wnioskuję o powołanie drugiego zespołu do spraw budżetu obywatelskiego małopolski, które nastąpi po ukazaniu się regulaminu budżetu. Zadaniem zespołu będzie przygotowanie wniosku zadania do budżetu obywatelskiego małopolski, związanego z poprawą jakości powietrza w mieście, a następnie jego promocja wśród mieszkańców – zaproponował Luberda.

– Sprawa utworzenia oddzielnego Zespołu odpowiedzialnego za wypracowanie wniosku w zakresie poprawy jakości powietrza w mieście Nowy Targ w ramach Budżetu Obywatelskiego będzie uzgadniana po zatwierdzeniu Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego na 2017 rok – zakończył burmistrz.

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo