Zakopane czeka na kibiców

Kibice na Wielkiej Krokwi fot. Patryk Salamon/LoveKraków.pl

Wielka impreza sportowa w Zakopanem zbliża się wielkimi krokami. Zimowa stolica Polski spodziewa się najazdu kibiców. Wyjątkowo dużo pracy czeka też zakopiańskich funkcjonariuszy policji.

– Nie posiadamy informacji o spodziewanej liczbie kibiców i turystów, gdyż trudno takie dane oszacować. Jeżeli chodzi o same zawody na skoczni, to na piątkowe kwalifikacje przygotowano 10 tysięcy miejsc. Jeszcze większa liczba spodziewana jest podczas głównych zawodów. W sobotę i  niedzielę można spodziewać się blisko 23 tysięcy kibiców na Wielkiej Krokwi – wyjaśnił Krzysztof Waksmundzki z zakopiańskiej policji.

Utrudnienia nie tylko na „zakopiance”

Zmiany w organizacji ruchu drogowego będą niemal identyczne, jak w latach ubiegłych. Zakopiańska policja nie przewiduje zmian i dodatkowych utrudnień na drogach.

–  Od piątkowych kwalifikacji, do zakończenia zawodów w niedzielę, zamknięte dla ruchu będą ulice Bronisława Czecha od skrzyżowania z ulicą Żeromskiego w stronę skoczni, oraz ulica Piłsudskiego od skrzyżowania z ulicą Sabały w stronę skoczni. Przejazd będzie udostępniony tylko dla uprawnionych. Mam tutaj na myśli mieszkańców, właścicieli gastronomi, oraz posiadających odpowiednie przepustki – zaznaczył.

Jak dodał rzecznik, „w związku z przewidywanym bardzo dużym najazdem kibiców, apelujemy o wybieranie alternatywnych dla „zakopianki” dróg dojazdu, takich jak: Czarny Dunajec–Chochołów–Witów–Kościelisko–Zakopane. Zmotoryzowani muszą również wziąć pod uwagę utrudnienia na drogach wyjazdowych z Zakopanego, które z pewnością wystąpią po zakończeniu zawodów w niedzielę”.

Bez alkoholu i pirotechniki

– Przypominam wszystkim kibicom skoków narciarskich, że jest to impreza masowa, ze wszystkimi obowiązującymi w czasie takich imprez obostrzeniami. Przede wszystkim obowiązuje zakaz wnoszenia i używania materiałów pirotechnicznych. W ubiegłych latach wiele osób nieświadomych tego zakazu, popełniło przestępstwo. Na terenie imprezy masowej obowiązuje również zakaz wnoszenia i spożywania alkoholu, broni i przedmiotów niebezpiecznych – zaapelował.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo