Wybierasz się na narty? Idealne warunki na Wierchomli

Wierchomla fot. facebook/DwieDoliny

Przed nami długi weekend. Warunki narciarskie na południu Polski sprzyjają białemu szaleństwu. Warto spędzić więc wolny czas aktywnie na stoku narciarskim Wierchomla.

Warunki na Wierchomli są idealne. Aktualnie działa sześć wyciągów na stokach w Wierchomli i Szczawniku. Pokrywa śniegu wynosi 110 cm. Organizatorzy otworzyli także SnowPark Wierchomla, czynny od 11:00 do 20:00. Natomiast 10 i 11 stycznia odbędą się testy stoków, czyli szusowanie w doskonałej cenie. Karnet będzie kosztował 25 złotych niezależnie od liczby wykupionych godzin

Działające wyciągi: 6/9

Godziny działania wyciągów:

Wierchomla I 9:00 - 21:00
Szczawnik I 9:00 - 21:00
Szczawnik II 9:30 - 20:30
Stonoga 9 :00 - 21:00
Polanki 9:00 - 21:00
Frycek 9:30 - 15:00

Początkującym narciarzom oraz dzieciom polecany jest bezpieczny, płaski stok szkoleniowy z wyciągiem orczykowym Stonoga. Stok nie jest połączony z pozostałymi, nie ma tu rozpędzonych narciarzy ani możliwości zjechania z trasy.

Do dalszych treningów i doskonalenia jazdy na nartach polecany jest średniej trudności trasy przy wyciągach Płatek, Polanki czy orczykowy Szczawnik II.Trasy narciarskie dla osób dobrze jeżdżących to wyciąg Frycek, dolny odcinek pod wyciągami krzesełkowymi Wierchomla I i przy wyciągu Szczawnik I.

Wszystkie parkingi należące do Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla w Wierchomli oraz Szczawniku są bezpłatne.

Kamery na stoku NA ŻYWO: http://www.wierchomla.com.pl/stacja-narciarska-zima/kamery

Cennik: http://www.wierchomla.com.pl/stacja-narciarska-zima/cennik-karnetow

Więcej informacji: www.wierchomla.com.pl

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo