W Ochotnicy Górnej powstanie wyciąg?

Narty fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Już wkrótce Ochotnica Górna może zyskać sporą atrakcję turystyczną. Władze gminy planują bowiem budowę stacji narciarskiej. Planowane jest w tym celu zawiązanie spółki.

Wójt wskazał, że Runek byłby najlepszą lokalizacją pod stację narciarską, gdyż jest w centrum wsi, posiada dobry dojazd z każdej strony, zarówno od Ochotnicy Dolnej, Przełęczy Knurowskiej jak i osiedla Jamne i Jaszcze oraz niezbędne parkingi.

Wójt zaprosił wszystkich mieszkańców, firmy, potencjalnych inwestorów, aby do 31 stycznia zgłaszali się do Urzędu Gminy, do Wydziału Infrastruktury i Budownictwa, celem złożenia deklaracji swojego udziału w spółce. Kolejne spotkanie w sprawie budowy stacji narciarskiej odbędzie się już z osobami zainteresowanymi.

Rozwój regionu

Pomysłów na lokalizację jest kilka, dzisiaj na tym etapie, nie przesądzajmy z góry, gdzie miałaby powstać stacja narciarska. Zbierzmy się, zadeklarujmy kwotę, zadeklarujmy swój udział w spółce. Większość wyciągów w okolicy tak właśnie powstawała, sięgnijmy do tych wzorów i spróbujmy razem coś zrobić dla dobra naszej społeczności – zaapelował Stanisław Jurkowski, Wójt Gminy Ochotnica Dolna.

Na spotkaniu w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej, wójt przekonywał i podawał przykłady miejscowości, które w ostatnim czasie rozwinęły swoją bazę turystyczno-narciarską. Nadmienił, że w Ochotnicy Górnej są możliwe inne lokalizacje ale decyzja o wyborze będzie uzależniona ostatecznie od udziałowców nowo powstałej spółki. Na zakończenie zadeklarował wszelką możliwą pomoc ze strony własnej i urzędu dla powstania spółki. Wójt jest pewien, wierząc w mądrość mieszkańców, że oczekiwana przez wszystkich inwestycja będzie mogła być jak najszybciej  zrealizowana.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo