Trudne warunki w Tatrach. Przyjdą silne mrozy

Tatry fot. Dziennik Podhale

Tatrzański Park Narodowy apeluje do wszystkich turystów, by starannie zaplanowali i przemyśleli wycieczki po szlakach. W Tatrach sypie śnieg i wieje silny wiatr. Ponadto synoptycy zapowiadają silne mrozy.

Jak informują pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego „w części reglowej Tatr warunki do uprawiania turystyki znacznie się pogorszyły. Szlaki przysypane są cienką warstwą świeżego śniegu, a miejscami, szczególnie na stromych podejściach, są oblodzone”.

Powyżej górnej granicy lasu warunki są trudne, szlaki są zawiane i przysypane świeżym śniegiem. Dodatkowym utrudnieniem jest silnie wiejący wiatr, który powoduje zamiecie i zawieje, a także może powodować łamanie się gałęzi. W wielu miejscach potworzyły się zaspy, a miejscami śnieg jest wywiany do lodu.

Przyjdą mrozy

Największych mrozów synoptycy spodziewają się na Podhalu w weekend. W Zakopanem i Nowym Targu temperatura może spaść nawet do -20 stopni. Jeszcze zimniej będzie w rejonach górskich. Na Kasprowym Wierchu spodziewane jest -28 stopni. Ponad -30 w sobotę ma być na Rysach.

Szlaki narciarskie zamknięte

Ponadto trasa narciarska w kotle Goryczkowym nadal jest zamknięta. Na szlaku narciarskim  z Kuźnic na Nosalową Przełęcz wystają kamienie. Powyżej górnej granicy lasu warunki są trudne, zmienne. Śnieg miejscami jest wywiany do lodu, miejscami potworzyły się zaspy.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo