Sylwester nie tylko w Zakopanem

fot. Pixabay.com

Scena sylwestrowa w Zakopanem już gotowa, trwają ostatnie próby gwiazd, które wystąpią na Równi Krupowej. To jednak nie koniec niespodzianek, jakie czekają na wszystkich, którzy nowy rok postanowili przywitać w górach. Wyjątkowe atrakcje czekają także na mieszkańców i turystów na szczycie Gubałówki, Góry Parkowej i przy dolnej stacji kolei Palenica w Szczawnicy.

Wszyscy, którzy zapragną zobaczyć piękną panoramę Tatr i Zakopane z wysokości, mogą wjechać na sam szczyt Gubałówki koleją PKL. Tej nocy słynna kolej linowo-terenowa będzie czynna aż do godziny 2:00. Dzięki temu zakopiańczycy i turyści będą mogli powitać Nowy Rok ze szczytu jednej z najbardziej popularnych gór w Polsce.

– O północy będzie można z góry zobaczyć rozświetloną panoramę Zakopanego, a w tle najważniejsze szczyty Tatr. Taki widok na długo zapadnie w pamięć. Na szczycie Gubałówki na turystów czekają również wystawa niezwykłych rzeźb świetlnych i duża, świąteczna choinka – zdradził Łukasz Chmielowski, członek zarządu Polskich Kolei Linowych.

Zabytkową koleją

Plenerowa zabawa sylwestrowa z muzyką na żywo odbędzie się także na szczycie Góry Parkowej w Krynicy Zdroju. Na gości czeka nocna jazda zabytkową koleją oraz pokaz sztucznych ogni. Kolej, która jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Beskidu Sądeckiego będzie czynna do godziny 4:00 rano.

– Noworoczna nocna podróż przez Park Zdrojowy pierwszą w Polsce koleją linowo-terenową, która właśnie obchodziła 79. urodziny, to naprawdę niezwykłe przeżycie. Wagonik do dziś zachował wyjątkowy styl, stając się zabytkiem przedwojennej myśli technicznej – informuje.

Koncert i ognie sztuczne

Noworoczna impreza sylwestrowa odbędzie się również przy stacji dolnej ośrodka Palenica w Szczawnicy. Przewidziany jest koncert, a także pokaz sztucznych ogni.

– Zabawa przy dolnej stacji kolei na Palenicę rozpocznie się o godzinie 23.00 występem Mateusza Mijała, który zasłynął przede wszystkim utworem „Winny”, nagranym w duecie ze znanym raperem – Liberem. Nowy Rok przywitamy fajerwerkami z prawdziwego zdarzenia – zakończył.

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo