Stoch bezkonkurencyjny w Wiśle

Podium w Wiśle fot. Alicja Kosman/PZN

Bezkonkurencyjny podczas weekendowych zawodów w Wiśle okazał się Kamil Stoch. Skoczek z Zębu dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium i tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Organizatorzy konkursu do końca nie mogli być spokojni o warunki, jakie panowały na skoczni w Wiśle. Na szczęście opady śniegu, jak i porywy wiatru okazały się słabsze od tych prognozowanych. Jednak bez względu na warunki, weekend należał do Kamila Stocha.

Sobotni nokaut

Już po pierwszej serii w sobotę, Kamil Stoch miał blisko cztery punkty nad drugim, Stefanem Kraftem. Po drugim skoku ta przewaga wzrosła do ponad 16 punktów. Tym samym Polak nie tylko wygrał pucharowy konkurs, ale też został liderem klasyfikacji Pucharu Świata.

– Nawet nie wiedziałem z jaką przewagą wygrałem konkurs. Po prostu cieszyłem się, że po moim skoku wyskoczyła jedynka. Cieszę się, że mogłem świętować wygraną ze wszystkimi kibicami, którzy tutaj z nami byli. Za to im bardzo dziękuję, że tak licznie przyszli i nas wspierali – przyznał Kamil Stoch.

Kolejny z Polaków, Piotr Żyła zajął siódme miejsce, a dziewiąty był Maciej Kot. Pozostali skoczkowie zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. 19. był Jan Ziobro, 20. Stefan Hula, a 21. Dawid Kubacki.

Potwierdzenie formy

Niedzielny konkurs również należał do Kamila Stocha. Już w pierwszym skoku nasz skoczek miał prawie sześć punktów przewagi nad drugim, Domenem Prevcem. Jednak w drugiej serii kapitalny skok oddał Daniel Andre Tande, który poszybował na odległość 134,5 metra. Kamil Stoch skoczył zdecydowanie słabiej, ale i tak wystarczyło to do odniesienia trzeciego z rzędu konkursu Pucharu Świata.

– To był trudny konkurs. Warunki były dziś zmienne, wiatr wiał z różnych kierunków. Trzeba było nie tylko dobrze skakać, ale też mieć trochę szczęścia. Tym bardziej cieszę się, że udało mi się zwyciężyć w zawodach i że pomimo błędu w drugim skoku wszystko skończyło się dla mnie dobrze – podsumował.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo