Slalom Maraton z udziałem prezydenta Dudy

fot. Dziennik Podhale

22 stycznia na Polanie Szymoszkowej pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i z jego udziałem jako kapitana drużyny odbędzie się kolejna edycja 12H Slalom Maraton, organizowana przez Miasto Zakopane oraz Fundację HANDICAP Zakopane.

Będzie to niezwykła próba pobicia Rekordu Polski w 12-godzinnej drużynowej jeździe po slalomie non-stop, który obecnie wynosi 602 km. Jej celem jest pozyskanie środków na statutowe działania Fundacji HANDICAP w zakresie integracji i aktywizacji sportowej dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością. Start zawodów zaplanowany jest na godzinę 8:00.

Wyzwanie finansowej gratyfikacji za każdy przejechany kilometr podczas zawodów podjął Sponsor Główny PZU. Podkreślić trzeba także, że są to jedyne zawody, w których narciarze nie rywalizują przeciwko sobie lecz współpracują, aby osiągnąć wspólny cel - pobić rekord.

Wyjątkowe narty

Podczas zawodów trwać będzie licytacja wyjątkowych kolekcjonerskich nart z autografami najwybitniejszych polskich alpejczyków. Pozyskane z niej środki przeznaczone zostaną na wsparcie najmłodszych sportowców z niepełnosprawnością z Fundacji HANDICAP Zakopane.

Znajdują się na nich autografy zawodników I edycji Slalom Maraton Zakopane, posiadaczy ponad 150 tytułów Mistrza Polski w Narciarstwie alpejskim od lat 50-tych, Olimpijczyków, medalistów Mistrzostw Świata, Pucharów Świata i Europy. Na nartach są  autografy m.in. Andrzeja Bachledy-Curusia, Małgorzaty  i Doroty Tlałki,  Barbary Grocholskiej-Kurkowiak, Macieja Gąsienicy-Ciaptaka, Agnieszki Gąsienicy-Daniel i innych.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo