Samorządowcy poparli apel

Zakopianka fot. Sebastian Dudek/LoveKraków.pl

Jako pierwsi o poparcie inicjatywy do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w sprawie budowy dalszego odcinka „zakopianki” apelowali radni Nowego Targu. Ich inicjatywę poparli także samorządowcy.

We środę w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Targu obyło się spotkanie dotyczące budowy kolejnego odcinka drogi z Krakowa do Zakopanego. Na zebraniu obecni byli przedstawiciele samorządów z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego. W rejonie turystycznym jakim jest Podhale kluczową rolę odgrywa infrastruktura drogowa. To dlatego budowa czteropasmowej drogi z Rabki-Zdroju do Nowego Targu jest niezbędna.

Cztery pasy to konieczność

– To nasze kolejne wspólnie działanie, którym chcemy zasygnalizować konieczność budowy czteropasmowej Zakopianki z Rabki-Zdroju do Nowego Targu, z węzłem w Nowym Targu, a dalej rozproszonym ruchem drogami krajowymi, wojewódzkimi i powiatowymi w kierunku Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej – wyjaśnia starosta Krzysztof Faber.

Zakończyć do 2020

Droga ekspresowa S7 to ważny dla rozwoju Małopolski ciąg komunikacyjny. Dalsza kontynuacja budowy drogi na odcinku z Rabki-Zdroju do Nowego Targu doprowadzi do znacznego usprawnienia ruchu w kierunku Zakopanego, Białki Tatrzańskiej i Szczawnicy. Tym samym przyczyni się bezpośrednio do poprawy bezpieczeństwa na drodze podczas wzmożonego ruchu turystycznego.

Obecnie budowany jest odcinek drogi Lubień – Rabka-Zdrój, którego zakończenie planowane jest dla części drogowej do 2018 roku, oraz części tunelowej do 2020 roku. Dlatego pożądanym i celowym byłoby, aby jeszcze w 2018 roku rozpocząć prace budowlane dla kolejnego odcinka drogi Rabka-Zdój – Nowy Targ tak, aby zakończyć w sposób kompleksowy całą inwestycje w 2020 roku.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo