Ratownicy z dodatkowymi funduszami

Śmigłowiec TOPR fot. Patryk Salamon/LoveKraków.pl

Świetna informacja dla ratowników górskich. W tym roku na działania ratownicze w górach GOPR i TOPR z budżetu MSWiA otrzymają 14,5 mln złotych. Przekazana kwota jest wyższa od ubiegłorocznej o 1,2 mln złotych.

Na zapewnienie gotowości ratowniczej GOPR, w skład którego wchodzi siedem grup regionalnych, otrzyma blisko 7,9 mln złotych. TOPR, który pomaga turystom w Tatrach i Paśmie Spisko-Gubałowskim, ma zapewnione ok. 3,4 mln złotych.

– Kwota z budżetu przeznaczona będzie na zapewnienie gotowości ratowniczej, częściowe utrzymanie stacji ratunkowych i pensje dla ratowników zawodowych. Jeżeli chodzi o zakupy sprzętu ratowniczego, szkolenia czy paliwa do pojazdów, musimy dodatkowo pozyskiwać sponsorów – powiedział PAP naczelnik Grupy Podhalańskiej GOPR Mariusz Zaród.

Dodatkowe fundusze na śmigłowiec

Z TOPR podpisano również osobną umowę na utrzymanie śmigłowca ratowniczego i jego załogi. Wartość umowy to około 3,1 mln złotych. W 2016 roku na ten sam cel przeznaczono kwotę w wysokości 2,6 mln złotych.

Przekazanie wyższej kwoty pieniędzy pozwoliło na zaplanowanie wydatków inwestycyjnych przez organizacje ratownicze. GOPR planuje kupić samochody osobowo-terenowe. TOPR natomiast pieniądze przeznaczy na modyfikacje śmigłowca.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo