Radni apelują o kolejną inwestycję na "zakopiance"

Rada Miasta Nowy Targ

Na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta Nowy Targ, przewodniczący Andrzej Rajski zaapelował o poparcie inicjatywy do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w sprawie budowy dalszego odcinka „zakopianki”. Radni jednogłośnie poparli projekt.

– Apeluję o podjęcie działań w celu realizacji nowej drogi Rabka-Zdrój-Nowy Targ. W tym momencie trwają prace na trasie Lubień-Rabka Zdrój. Konieczne jest jednak przeprowadzenie dalszej inwestycji – zaapelował Andrzej Rajski, przewodniczący Rady Miasta Nowy Targ.

– Droga ekspresowa S7 to ważny dla rozwoju Małopolski ciąg komunikacyjny łączący północ z południem. Łączy obszary miejskie z podgórskimi i przejściem granicznym ze Słowacją. Zakończenie budowy odcinka Lubień-Rabka Zdrój przewidywane jest na 2018 rok. Pożądana jest więc dalsza budowa, najlepiej w 2018 roku, od Rabki-Zdrój do Nowego Targu. Wtedy możliwe zakończenie prac przypadłoby na rok 2020 – dodał.

– Inwestycja pozwoliłaby rozwiązać problemy komunikacyjne Podhala. Warto wspomnieć również o przebudowie węzła tatrzańskiego w Poroninie, mostu w Białym Dunajcu, czy budowy obwodnicy Waksmund-Ostrowsko-Łopuszna. Doprowadziłoby to do rozładowania ruchu w kierunku Zakopanego, Białki Tatrzańskiej i Nowego Sącza. Inwestycja jest ważna zarówno dla mieszkańców regionu, jak i turystów pod względem komunikacyjnym, jak i pod kątem bezpieczeństwa. Nie możemy zaprzepaścić takiej szansy – zakończył.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo