Radna krytycznie o komunikacji miejskiej

Rada Miasta Nowy Targ fot. Patryk Salamon/LoveKraków.pl

Radna Danuta Wojdyła podczas ostatniej sesji Rady Miasta Nowy Targ w krytyczny sposób odniosła się do funkcjonowania komunikacji miejskiej. Skrytykowała między innymi stan jakości autobusów.

– Interpelacja dotyczy funkcjonowania komunikacji miejskiej w Nowym Targu. Zwracam się w imieniu osób, które korzystają z komunikacji miejskiej. Wnoszę o podjęcie skutecznych działań w celu usprawnienia jej działania. Przykłady podam na podstawie linii autobusowej numer „0” – rozpoczęła Danuta Wojdyła, radna.

Zły stan autobusów

– Bardzo często zdarzają się opóźnienia, a nawet przypadki, że autobus w ogóle nie przyjeżdża. Ponadto na trasę wyjeżdża najbardziej przestarzały, złomowany autobus, który bardzo wolno pokonuje swoją trasę. Problem stanowią także zepsute drzwi. Kierowca po kilkanaście razy stara się je zamknąć. Zdarzały się jednak przypadki, że pasażerom pozostawała jazda przy otwartych drzwiach. Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych taka podróż nie należy do przyjemnych. Nie wspomnę już o względach bezpieczeństwa. Ponadto autobus nie zatrzymuje się na wszystkich przystankach – wyjaśniła

„Smutna konieczność”

– Moje wystąpienie jest spowodowane irytacją i wyrażeniem sprzeciwu na takie traktowanie mieszkańców naszego miasta. Pasażerowie czują się ignorowani i nie akceptują takich sytuacji. Podkreślam, że ten kurs jest bardzo ważny dla mieszkańców. Wielu z nich ma wykupione bilety, więc chcą oni mieć zapewnione podstawowe warunki usługi. MZK powinien być konkurencją dla samochodów, a nie smutną koniecznością. Wnioskuję o niezwłoczne podjęcie działań naprawczych, takich jak wymiana niesprawnych autobusów, czy regularne kursy – zaapelowała.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo