Przyjęli budżet w Zakopanem

Wiktor Łukaszczyk, Leszek Dorula fot. Patryk Salamon/LoveKraków.pl

Rada Miasta Zakopanego przyjęła podczas ostatniej sesji przyjęła budżet na 2017 rok. Radni przyjęli uchwałę 20 głosami „za”.

– Uchwała budżetowa na 2017 rok przewiduje dochody na wysokości około 142 milionów złotych, natomiast wydatki na 152 miliony złotych. Tym samym deficyt ma wynieść blisko 10 milionów złotych – poinformowała Helena Mamcarz, skarbnik Urzędu Miasta w Zakopanem.

– Wydatki jak wspomniałam wyniosą 152 miliony złotych. W związku z tym, że jest to kwota wyższa niż planowane dochody, na pokrycie deficytu zaplanowano kredyt – przyznała.

Zakopane postara się o unijne fundusze

– Trudno jest analizować budżet. Jest o dość skomplikowana materią. Czytając budżet jest dużo rozdziałów i paragrafów. Najważniejsze są jednak przychody. To z wpływów podatników możemy realizować nasze zadania statutowe. Największą pozycję stanowi oświata, następnie opieka społeczna oraz utrzymanie urzędu. Same te trzy pozycje stanowią już połowę naszego budżetu – wyjaśnił  Jan Gluc, przewodniczący Komisji Ekonomiki.

– Najważniejsze są inwestycje. Jedną z nich jest hala na ulicy Nowotarskiej, która jest w trakcie odbioru oraz modernizacja ulicy Małe Żywczańskie. Jest też szereg pozycji mniejszych. Kwoty na te poszczególne zadania będą ulegać w trakcie roku zmianom, z uwagi na to, że będziemy także starali się o unijne dotacje – zapewnił.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo