Przy jakiej muzyce wygra Kamil Stoch?

fot. Alicja Kosman/PZN

Wiemy już do jakiej muzyki będą skakać poszczególni skoczkowie w Zakopanem. Kamil Stoch postawił na rockowe brzmienie, a Maciej Kot na fiński pop.

Kamil Stoch, który wygrał trzy ostatnie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich i jest liderem klasyfikacji generalnej, wybrał przebój amerykańskiej grupy rockowej Aerosmith „Dream on” jako podkład muzyczny.

– Myślę, że piosenka Aerosmith znakomicie pasuje do Kamila, który ma szerokie zainteresowania muzyczne. Wcześniej w Zakopanem graliśmy jemu utwory grupy Knife Party, czy przeboje rock&rolla w wykonaniu Elvisa Presleya – wyjaśnił Michał Sieczko z firmy Crowd Supporters odpowiedzialny za oprawę artystyczną zawodów w Zakopanem.

Maciej Kot skakać będzie przy piosence fińskiego popowego wykonawcy Stiga „Roy Orbison”. – Ta sama muzyka towarzyszyć mu będzie podczas lutowych mistrzostw świata w Lahti – zdradził.

Lista przebojów na skoczni

Natomiast wszyscy austriaccy zawodnicy, w tym wracający do formy po ponad rocznej przerwie Gregor Schlierenzauer, zdecydowali się na jeden utwór „Jump Down Deep”, który nagrali wspólnie z razem z rodakiem, piosenkarzem Leo Abererem.

Schlierenzauer, 53-krotny triumfator konkursów PŚ, w styczniu 2016 roku postanowił odpocząć od zawodowego sportu. Dwa miesiące później zerwał więzadło krzyżowe w kolanie jeżdżąc na nartach w Kanadzie. Do rywalizacji wrócił w Wiśle i zajął w drugim konkursie ósmą lokatę. W Zakopanem triumfował pięć razy, najwięcej w historii zawodów rozegranych pod Tatrami.

Hymn Pucharu Świata

Niespodzianką muzyczną w Zakopanem będzie premierowe wykonanie przez polsko-francuską grupę Storo utworu "Pozytywy", który – według Sieczki – ma szansę stać się hymnem Pucharu Świata. Liderem zespołu jest były koszykarz reprezentacji Francji kadetów i kadry Polski seniorów Paweł Storożyński. Karierę sportową zakończył w 2012 roku i poświęcił się muzycznej.

– Nie wszyscy skoczkowie wybrali sobie muzykę do konkursu. Niektórzy podejmą decyzję w ostatniej chwili. Tym, którzy tego nie uczynią, jako producenci dobierzemy na pewno coś odpowiedniego – zakończył.

 

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo