Powrót gwiazd na Puchar Świata

Kamil Stoch fot. Alicja Kosman/PZN

Wygląda na to, że kibice, którzy przybędą na zawody Pucharu Świata do Zakopanego obejrzą ścisłą czołówkę skoków narciarskich. Przypomnijmy, że podczas ubiegłotygodniowego konkursu w Wiśle zabrakło kilku najważniejszych zawodników.

Stefan Horngacher już w poniedziałek ogłosił skład na zawody w Zakopanem. Obyło się bez jakichkolwiek niespodzianek. Tym samym na skoczni imienia Stanisława Marusarza do rywalizacji staną: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro. Oprócz polskich skoczków na Wielkiej Krokwi swoje drużyny zgłosiło aż 19 zespołów.

Gwiazdy na listach startowych

W Wiśle zabrakło z różnych powodów zabrakło kilku najlepszych skoczków obecnego sezonu. Na wstępnych listach startowych przesłanych przez reprezentacje poszczególnych krajów znalazły się największe gwiazdy.

– Na liście startowej zgłoszonej do Tatrzańskiego Związku Narciarskiego znaleźli się Szwajcar, Simmon Amman i ubiegłoroczny zwycięzca Pucharu Świata, Słoweniec Peter Prevc. Nie mamy informacji odnośnie Severina Freunda, czekamy jeszcze na listę od niemieckiej reprezentacji – przyznał przedstawiciel TZN. Jak zaznaczył, „ostateczna lista wyklaruje się w piątek do godziny 11:00”.

Ponadto start w Zakopanem jak podał Przegląd Sportowy planuje także prawdziwa legenda skoków, Fin Janne Ahonen. W obecnym sezonie w Pucharze Świata 2016/2017 pięciokrotny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni rywalizował w Ruce, Klingenthal oraz Lillehammer. W żadnym z konkursów nie awansował nawet do drugiej serii.

Wielka Krokiew gotowa

- My, jako organizator przejęliśmy obiekt w poniedziałek i przy obecnych dobrych warunkach pogodowych na pewno zdążymy go do tego dnia odpowiednio przygotować. Zwłaszcza, że dzięki zamontowanym torom lodowym ubędzie nam wielogodzinnej pracy przy rozbiegu – zaznaczył Andrzej Kozak, prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.

W związku z zawodami na Wielkiej Krokwi od poniedziałku niedostępna jest dla turystów kolej linowa. Utrudnienia potrwają do niedzieli, 22 stycznia.

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo