Powalczą o puchar Zakopanego

fot. Anna Karpiel-Semberecka/UMZ

Porozumienie zostało zawarte. Zakopiańskie Centrum Kultury wspólnie z zakopiańskimi stacjami narciarskimi zorganizuje 4. edycję amatorskich zawodów Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim. Puchar ruszy już 14 stycznia na stoku Szymoszkowa - zapisy online przyjmowane są na stronie zakopane.pl.

We czwartek w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego zawarte zostało porozumienie w sprawie organizacji IV już edycji Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów. Tegoroczny Puchar jest wyjątkowy, ponieważ dzięki pozyskaniu przez Miasto Zakopane Partnera Strategicznego, firmy Peugeot, główną nagrodą, którą może wygrać każdy startujący, jest najnowszy model samochodu Peugeot SUV 3008.

Promocja przez sport

Zawody Pucharu Zakopanego stworzone zostały z myślą o wszystkich miłośnikach białego szaleństwa, a ich celem jest promocja miasta. W tegorocznej edycji nie trzeba mieć specjalistycznego sprzętu i niezwykłych umiejętności, by dobrze się bawić i wygrać nagrodę główną.

Puchar Zakopanego to cztery dni zawodów, w trzech głównych ośrodkach narciarskich Zakopanego. Cykl rozpocznie się już 14.01.2017 roku na stoku Polana Szymoszkowa, zawodnicy od samego rana będą mieli szansę podziwiania przepięknej panoramy Tatr. Następnego dnia 15.01.2017 roku zawodnicy wrócą na Polanę Szymoszkową, by odbyć już drugie z kolei zawody. Trzecia edycja Pucharu zaplanowana jest na 18.02.2017 roku na jednej z najbardziej rozpoznawalnych narciarskich gór Polski - Kasprowym Wierchu. Finał odbędzie się 25.02.2017 roku na zakopiańskiej Harendzie. Poszczególne edycje zawodów wliczane są również do cyklu Pucharu Polski Amatorów.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo