Pociągiem na ferie. PKP Intercity zachęca

Dworzec PKP Zakopane fot. Marcin Szkodziński

Ferie w Małopolsce rozpoczną się wraz z końcem stycznia. Jednak już teraz PKP Intercity przygotowały ofertę dla wszystkich, którzy chcieliby w tym czasie pojechać w góry.

Podróżni z województwa małopolskiego, planujący wyjazd na ferie, mogą skorzystać z pociągów PKP Intercity, kursujących w Tatry, Bieszczady czy Sudety. W ofercie przewoźnika znajdzie się sześć bezpośrednich połączeń do Zakopanego, z czego większość pojedzie codziennie.

Składy kursujące do stolicy Tatr zatrzymają się między innymi w Suchej Beskidzkiej, Chabówce, Białym-Dunajcu oraz Poroninie. Podróżni skorzystają również z dwóch połączeń do Krynicy-Zdroju oraz jednego do Zagórza. To jednak nie koniec możliwości. Mieszkańcy województwa małopolskiego mogą również wybrać się bezpośrednim pociągiem w Sudety do Jeleniej Góry.

Na tych, którzy planują wyjazdy z wyprzedzeniem i kupują bilety wcześniej czekają specjalne rabaty. W przypadku pociągów ekspresowych można skorzystać z promocji „Super Promo”, dzięki której składem Express InterCity z Krakowa do Zakopanego można pojechać już za 29 złotych.

Duzy wybór biletów

Na wszystkie pociągi obowiązuje oferta „Wcześniej-Taniej”. W jej ramach, w zależności od terminu zakupu, pasażer otrzymuje rabat w wysokości 30, 20 lub 10%. Podróżni, którzy nie kupili biletów wcześniej, mogą skorzystać z wielu ofert dedykowanych różnym grupom klientów.

Rodziny mogą skorzystać z „Biletu Rodzinnego” lub promocji „Duża Rodzina”. W obu przypadkach można liczyć na rabat w wysokości 30%. Z takiej samej ulgi skorzystają osoby, które ukończyły 60 rok życia, kupując „Bilet Seniora”. Natomiast dla planujących wypad tylko na weekend, PKP Intercity proponuje „Bilet Weekendowy” lub „Bilet Weekendowy Max”, dzięki którym płacąc raz, można podróżować bez ograniczeń. Bilety można kupić w kasach, biletomatach, przez Internet lub za pomocą aplikacji mobilnej IC Mobile Navigator.

PKP Intercity zapewni również dodatkową informację na 18 wybranych dworcach w kraju, między innymi w Krakowie i Zakopanem. Informatorzy mobilni udzielą wsparcia pasażerom w czasie wyjazdów i powrotów z ferii.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo