Po Zakopanem w łańcuchach?

Rada Miasta Zakopane fot. Patryk Salamon/LoveKraków.pl

Pomysł utrzymania dróg na biało wywołał sporo kontrowersji podczas posiedzenia Sesji Rady Miasta Zakopane. Radni pytali, czy w całym mieście będzie obowiązywać nakaz jazdy w łańcuchach.

Temat zimowego utrzymania dróg wraca praktycznie co roku o tej porze. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na inną kwestię. Przeczytałem komentarz przedstawicieli policji, że jeśli zdecydujemy się na białe utrzymanie dróg, to trzeba będzie jeździć w łańcuchach. Jeśli jest to zgodne z prawdą, to rodzi to spore komplikacje – dopytywał Maciej Wojak, radny Zakopanego.

– Padło tutaj stwierdzenie, że będziemy musieli jeździć na łańcuchach. W trakcie Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska rozmawialiśmy na ten temat.  Znak drogowy C18 (nakaz używania łańcuchów przeciwpoślizgowych – przyp.red.), mówi wyraźnie o nakazie jazdy – wyjaśnił Wojciech Tatar, przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Nikt nie chce znaku

– Podczas posiedzenia rozmawiałem z policją, czy ten znak to nakaz jazdy, czy obowiązek stosowania się do nakazu jazdy ma każdy, czy można kogoś z niego zwolnić, na przykład mieszkańców. Ustawienie znaków drogowych należy do zarządcy drogi. Nikt jednak tego znaku nie chciał stawiać. W mediach pojawiła się bowiem informacja, że w całym mieście będzie obowiązywać nakaz jazdy w łańcuchach. Nie jest to oczywiście prawdą – zaznaczył.

– Z naszej strony oczywiście deklarujemy pomoc. Jeżeli będzie potrzeba wypracowania wspólnego stanowiska na komisji, to oczywiście nasi przedstawiciele pojawią się na niej – poinformował obecny podczas sesji Rady Miasta Zakopane Piotr Prokipczak z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo