Pierwszy taki teatr w Zakopanem [Rozmowa]

Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa fot. Facebook/Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa

Być może już wkrótce Zakopane zyska nową atrakcję kulturalną. Pod Giewontem powstał pierwszy, prywatny teatr – Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa. O jego założeniu, jak i planach na przyszłość opowiedział główny pomysłodawca – Stanisław Rzankowski.

Jak zrodził się pomysł założenia teatru? Kto jest inicjatorem powstania?

Pomysłodawcą projektu jest Stanisław Rzankowski, przedsiębiorca, menadżer, artysta plastyk. Od dawna działamy na terenie Podhala i całej Polski. Natomiast pod logiem teatru od roku. Twórcami RZT Szymaszkowa Teatr Rozrywki są Hanna Zbyryt i Stanialaw Rzankowski. Artystami naszego teatru są profesjonaliści: Hanna Zbyryt aktorka tancerka, Natasza Leśniak aktorka teatru tańca, Wojtek Inglot muzyk, aranżer oraz Kinga Naszkiewicz – scenarzystka, kostiumograf.

Co kryje się pod pojęciem teatru rozrywkowego?

Teatr rozrywki, czyli rozrywki wszelako rozumianej. Zaproponujemy naszym widzom teatr, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Teatr ten charakteryzować się będzie spektaklami muzycznymi, tańcem i animacją. Na przykład zamierzamy wystawiać spektakle lalkowe zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Chcemy zaprosić również spektakle z całej Polski: teatr Pantomimy, teatr lalek, recitale, kabarety i koncerty... Nasz teatr to przede wszystkim spora dawka humoru.

Czy teatr będzie różnił się w jakiś stopniu od innych tego typu miejsc?

Nasz teatr będzie inny od tych, które znajdują się na Podhalu. Nie jesteśmy teatrem dramatycznym, a co ważne, chcemy wprowadzić powiew radości i świeżości, by młodzi, utalentowani artyści mogli rozwijać skrzydła u nas lub przywieźć ze świata kawał dobrego teatru. My, jako stała ekipa teatru zagwarantujemy, co można było już zobaczyć w spektaklach ”Zośka” ,”Marilyn x2”, „Cabaret HZ”. To po prostu bardzo dobre spektakle.

Do jakiego odbiorcy skierowany jest repertuar?

Ten teatr będzie przeznaczony dla ludzi kochających sztukę tak, jak i my. Oczywiście nie tylko pasjonatów, ale i dla tych, którzy pragną się odprężyć po trudach podróży lub po prostu odpocząć. Planujemy także spektakle dla młodzieży oraz dzieci.

W jaki sposób zamierzają Państwo utrzymać teatr?

Nasz teatr jest prywatną instytucja. Nie ukrywamy jednak, że sponsorzy byliby bardzo mile widziani. Jesteśmy otwarci na współpracę.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo