Nowy wyciąg na Nosalu?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

To jeszcze nic pewnego. Zostały jednak podjęte starania, aby stok na Nosalu mógł ponownie gościć narciarzy. Jak przyznał burmistrz Zakopanego, Leszek Dorula, w tej sprawie trwają rozmowy.

Stok na Nosalu działał do 2013 roku. Sytuacja góry jest bardzo skomplikowana, ponieważ de facto podzielona jest na trzy części. Dół stacji należy do rodziny Stramów, a górna cześć trasy leży na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Z kolei zbudowany w latach 60. wyciąg na szczyt jest zaś własnością Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Aktualnie zagospodarowana jest tylko jego dolna część, gdzie działa szkoła narciarska.

Burmistrz potwierdza

– Są starania, aby ten wyciąg został ponownie otwarty. My jako miasto chcemy pomóc w tym działaniu. Są przygotowywane różnego rodzaju wersje. Potrzebna jest jednak zmiana w planie zagospodarowania przestrzennego, stąd pomysł jest we wstępnej fazie. Potrzebujemy opinii fachowców w tek kwestii – przyznał Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

Nowy wyciąg

– Jest duża wola wśród pewnych środowisk, które chcą zainwestować w Nosal i ten wyciąg ponownie otworzyć. Jaki byłby to wyciąg, to zależy od inwestorów. Na pewno musiałby powstać nowy. Ten, który znajduje się obecnie na Nosalu jest już przestarzały i w złym stanie – wyjaśnił.

Jak dodał, „na razie nie możemy mówić o jakichkolwiek konkretnych datach. Nasze działanie skupia się na daniu szansy stokowi narciarskiemu na Nosalu. Natomiast jak szybko to nastąpi, zależy od wielu czynników, przede wszystkim terminowo-planistycznych”.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo