Kolejna trasa narciarska otwarta

Tatry fot. Dziennik Podhale

Kolejna, świetna informacja dla narciarzy. Od soboty działa bowiem trasa Goryczkowa. Warunki na trasie są bardzo dobre w czym pomogły idealne warunki atmosferyczne i padający śnieg.

Ośrodek Kasprowy Wierch znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, w związku z tym nie jest możliwe sztuczne dośnieżanie terenów dla narciarzy. Jak informują przedstawiciele Polskich Kolei Linowych, „na szczycie Kasprowego Wierchu na narciarzy czeka ponad metr śniegu. Cała trasa jest w pełni naśnieżona i przejezdna dla narciarzy”.

Teraz trzeba liczyć, że odpowiednie warunki utrzymają się jak najdłużej. Przy sprzyjającej pogodzie, sezon narciarski na Kasprowym Wierchu może potrwać nawet do maja.

Skipass przez Internet

Aby zapewnić komfort i wygodę wszystkim narciarzom, na stronie internetowej PKL można zakupić skipass. – Trzeba zarejestrować się na naszej stronie i odebrać kartę PKLpass, która będzie służyła przez wiele sezonów. PKLpassy można dostać bezpłatnie w Biurach Obsługi Klienta PKL, w kasach oraz w biletomatach lub zamówić na stronie internetowej – wyjaśnił Patryk Białokozowicz z PKL.

Dzięki karcie można skorzystać także z Gubałówki Jaworzyna Krynicka i Góra Parkowa w Krynicy Górskiej oraz na Palenicy w Szczawnicy i Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim.

Za PKLpass telefonem

– Dla zarejestrowanych użytkowników naszego programu PKLpass w tym sezonie przygotowaliśmy 10 procent zniżki na zakup wybranego skipassa, na przykład na Kasprowy Wierch, ale również na pozostałe stacje Grupy PKL – dodał.

PKL uruchomiły także aplikację mobilną, dzięki której można sprawdzać ceny i promocje dotyczące Kasprowego Wierchu i pozostałych ośrodków firmy oraz warunki narciarskie i pogodowe w ośrodkach – wszystko przez smartfona. To nie koniec udogodnień dla narciarzy. Już wkrótce aplikacja umożliwi także doładowanie PKLpass przez telefon.

 

 

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo