Kasprowy Wierch gotowy dla narciarzy

Kolejka Kasprowy Wierch fot. PKL

Od 1 stycznia do jazdy gotowa będzie trasa Gąsienicowa - narciarze będą mogli szusować po jedynych w Polsce terenach o charakterze alpejskim. Polskie Koleje Linowe dokładają wszelkich starań, by wkrótce otworzyć także zjazd do Kuźnic.

– Trasy w dolinach Gąsienicowej i Goryczkowej to jedyne miejsca w Polsce, w których możliwa jest jazda na nartach w prawdziwie alpejskich warunkach na naturalnym śniegu – informuje Marian Szewczyk, kierownik ośrodka PKL Kasprowy Wierch.

Oprócz mrozu i śniegu, otwarcie tras na Kasprowym Wierchu wymaga odpowiedniego przygotowania terenów zjazdowych, by były bezpieczne i komfortowe. Związane z tym prace zostały już wykonane na trasie Gąsienicowa.

– Ośrodek Kasprowy Wierch znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Naszym priorytetem zawsze jest ochrona tatrzańskiej przyrody, dlatego wszystkie prace realizujemy sukcesywnie, dopasowując ich skalę do grubości pokrywy śnieżnej – wyjaśnia

Dośnieżanie przyjazne przyrodzie

Aby sezon narciarski na Kasprowym Wierchu trwał dłużej, Polskie Koleje Linowe finalizują raport środowiskowy, który ma na celu między innymi sprawdzenie, czy punktowe dośnieżanie tras na Kasprowym Wierchu miałoby wpływ na przyrodę.

– Trwają już badania i niedługo gotowy będzie raport środowiskowy. Badania, które przeprowadziliśmy do tej pory wykazały, że z punktu widzenia ekologicznego nie byłoby problemu z dośnieżaniem stoku. Woda jest krystalicznie czysta i nie miałaby negatywnego wpływu na środowisko. Dośnieżanie mogłoby umożliwić otwarcie tras na Kasprowym Wiechu już w listopadzie – wyjasnia Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.

Bez kolejki do kolejki

Od ubiegłego sezonu zimowego skipassy na Kasprowy Wierch można kupować przez internet, bez kolejki. PKLpassy można dostać bezpłatnie w Biurach Obsługi Klienta PKL, w kasach oraz w biletomatach lub zamówić na stronie PKL.  Karta obowiązuje w ośrodkach Kasprowy Wierch i Gubałówka w Zakopanem, Jaworzyna Krynicka i Góra Parkowa w Krynicy Górskiej oraz na Palenicy w Szczawnicy i Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim.

– Dla zarejestrowanych użytkowników naszego programu PKLpass w tym sezonie przygotowaliśmy dziesięć procent zniżki na zakup wybranego skipassa – tłumaczy.

PKL uruchomiły także aplikację mobilną, dzięki której można sprawdzać ceny i promocje dotyczące Kasprowego Wierchu i pozostałych ośrodków firmy oraz warunki narciarskie i pogodowe w ośrodkach – wszystko przez smarfona. W przyszłości aplikacja umożliwi także doładowanie PKLpass przez telefon.

Ponadto trwają również prace nad przyłączeniem ośrodka Kasprowy Wierch do wspólnego karnetu Góral Skipass.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo