Horngacher odsłonił karty. Powrót Schlierenzauera

Reprezentacja Polski fot. Alicja Kosman/PZN

Dwunastu reprezentantów Polski zobaczymy na starcie kwalifikacji do zawodów indywidualnych Pucharu Świata w Wiśle. Trener Stefan Horngacher przedstawił we wtorek pełny skład naszej kadry. Potwierdzony został także start Gregora Schlierenzauera. Austriacki skoczek pojawi się na skoczni po raz pierwszy od ponad roku przerwy.

Podczas konkursów indywidualnych rozgrywanych w Polsce nasza kadra będzie mogła dwukrotnie wystawić dwunastoosobowy skład. Zgodnie z limitami FIS aktualnie przysługuje nam kwota sześciu zawodników plus sześciu skoczków z grupy krajowej. Na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle Malince rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne, 14-15 stycznia i w kwalifikacjach do obu tych konkursów zaprezentuje się 12 naszych skoczków. Natomiast podczas piątkowych kwalifikacji w Zakopanem 20 stycznia wystąpi sześciu zawodników z Polski.

Bez niespodzianek w składzie

Jak poinformował dzisiaj trener Kadry Narodowej A Stefan Horngacher, w składzie naszej reprezentacji na zawody Pucharu Świata w Wiśle znalazło się sześciu skoczków, którzy startowali w kończącym Turniej Czterech Skoczni konkursie w Bischofshofen, czyli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro, a także kolejnych sześciu dzięki grupie krajowej: Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Miętus.

Powrót „Schlieriego”

Konkursy w Wiśle malince będą powrotem do skoków Gregora Schlierenzauera. Austriacki sztab potwierdził start rekordzisty Pucharu Świata pod względem liczby indywidualnych zwycięstw. Wciąż jednak nie wiemy, czy 27-letni skoczek z Rum wystąpi w Zakopanem. Taka decyzja zapadnie pewnie po konkursach w Wiśle. – Na razie nie mamy personalnej listy startowej na Puchar Świata w Zakopanem – poinformował Tatrzański Związek Narciarski.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo