Dyrektor MZK odpiera zarzuty

Nowy Targ fot. Patryk Salamon/LoveKraków.pl

Podczas ostatniej sesji rady miasta Nowy Targ, radna Danuta Wojdyła skarżyła się na stan komunikacji miejskiej. Swoje wystąpienie podsumowała, że MZK powinien być dla aut konkurencją, a nie smutną koniecznością.

Burmistrz, Grzegorz Watycha zapowiedział już wymianę starych autobusów. – W celu poprawy jakości taboru autobusowego, jakim dysponuje Miejski Zakład Komunikacji, Urząd Miasta przygotowuje wniosek w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 na temat niskoemisyjnego transportu – poinformował.

Jak dodał dalej, „zaplanowano między innymi zakup siedmiu autobusów, co pozwoliłoby na wymianę przestarzałych i wyeksploatowanych pojazdów. Ponieważ procedura dopiero się rozpoczęła, ostateczna decyzja zostanie podjęta przez Urząd Marszałkowski w drugiej połowie 2017 roku”.

Dyrektor MZK odpiera zarzuty

Do zarzutów radnej odniósł się także dyrektor MZK, Krzysztof Antos. – Opóźnienia mogą być i są wynikiem natężania ruchu drogowego. Autobusy MZK nie posiadają preferencji w organizacji ruchu i poruszają się z taką samą prędkością jak inni użytkownicy ruchu. Mogą być także spowodowane sprzedażą przez kierowców biletów, która powinna być tylko uzupełnieniem sprzedaży biletów w punktach detalicznych, a na linii numer „0” pasażerowie zaopatrują się głównie u kierowcy – tłumaczył.

Kierowcy robią co mogą

Jak zaznaczył dyrektor, „trasa linii numer „0” przebiega przez najbardziej zatłoczone ulice: Ludźmierską i Aleje Tysiąclecia”.

– Autobus zatrzymuje się na wszystkich przystankach na których czekają pasażerowie i na przystankach na których chcą wsiąść – pod warunkiem, iż znajdują się one w rozkładzie jazdy. W przypadku opóźnień kursu kierowcy starają się nadrobić kilka minut i pomijają wjazd na przystanki jeżeli nie ma takiej potrzeby. Często też są namawiani do takich zachowań przez samych pasażerów – zakończył.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo