Członek włoskiej Camorry zatrzymany przez krakowskie CBŚP

fot. CBŚP

Nie w Krakowie, jak początkowo podawało CBŚP, lecz w Nowym Targu zatrzymany został 52-letni Luigi B, członek Camorry. Włoski wymiar sprawiedliwości zarzuca mu udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstwa narkotykowe, jak również przestępstwa, w których użyto broni. Był poszukiwany od 2013 roku, wystawiono za nim europejski nakaz aresztowania.

Luigi B. uniknął zatrzymania podczas akcji neapolitańskiej policji w 2013 roku, podczas której w ręce policjantów wpadło 80 osób. Od tego momentu się ukrywał. Wcześniej, w 2006 roku uniknął śmierci podczas zasadzki zorganizowanej przez konkurencję (gangi narkotykowe) koło baru w Torre Annunziata.

Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP uzyskało informację od włoskich służb, że mężczyzna prawdopodobnie przebywa w Polsce. W związku z tym, iż jest to członek włoskiej Camorry, sprawą zajęli się funkcjonariusze CBŚP, którzy ustalili miejsce pobytu 52-letniego Luigi B.

Ulubiona pizzeria

Okazało się, że mężczyzna często pojawia się w jednej z nowotarskich – a nie jak podawano wcześniej, krakowskich – pizzerii. Tam postanowili zorganizować zasadzkę i zatrzymać 52-latka. Z Włoch przyjechali przedstawiciele włoskich Carabinieri, którzy asystowali polskim funkcjonariuszom w momencie zatrzymania.

– Zatrzymanie miało bardzo dynamiczny charakter. Policjanci krakowskiego CBŚP, "łowcy cieni" wraz z funkcjonariuszami SPAP z Krakowa wkroczyli do pizzerii i zatrzymali poszukiwanego mężczyznę – relacjonuje kom. Agnieszka Hamelusz. Teraz czeka go procedura ekstradycyjna.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo