Biletów brak.Zostaje transmisja telewizyjna

fot. Alicja Kosman/PZN

Od kilku dni wiadomo, że na Puchar Świata w skokach narciarskich nie ma już biletów. Ci, którzy nie nabyli wejściówek, będą mogli podziwiać popisy skoczków w telewizji. Obszerną transmisję planuje bowiem Telewizja Polska.

Choć główne konkursy będą rozgrywały się w sobotę i niedzielę, już w piątek należy spodziewać się pierwszych emocji. Popołudniu o godzinie 18:00 planowane są kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Poprzedzi go dwie godziny wcześniej oficjalny trening. Transmisja od godziny 17:45 w TVP Sport i SPORT.TVP.PL, a od 18:00 także w TVP 1.

Nie wiadomo, czy Kamil Stoch wystąpi w kwalifikacjach. Być może po konsultacji razem ze sztabem szkoleniowym, najlepszy polski skoczek zrezygnuje z nich i skupi się na sobotnim konkursie. Od kilku tygodni Stoch boryka się z urazem kolana. Jednak jak ostatnio sam informował, z nogą jest już zdecydowanie lepiej. Pewny start w niedzielnych, indywidualnych zawodach mają jeszcze oprócz Stocha, Maciej Kot i Piotr Żyła. Skoczek z Limanowej zajmuje obecnie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Natomiast „Wewiór” jest dziewiąty.

Podwójny lider

Kamil Stoch znajduje się w ostatnich tygodniach w szczytowej formie. Skoczek z Zębu wygrał trzy ostatnie konkursy z rzędu i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polak stoi przed wyjątkową szansą, na jubileuszowe, 20 zwycięstwo w cyklu w całej swojej karierze. Przed konkursem w Zakopanem zgromadził 833 punkty. Drugie miejsce zajmuje Norweg Daniel Andre Tande z 767 puktami, a trzecie Słoweniec Domen Prevc, który zgromadził do tej pory 751 punków.

Zanim skoczkowie powalczą indywidualnie na Wielkiej Krokwi, w sobotę czeka ich konkurs drużynowy. Polacy uważani są za głównych faworytów. Będzie to drugi konkurs drużynowy w obecnym sezonie. Pierwszy odbył się z początkiem grudnia w niemieckim Klingenthal. Polacy wyprzedzili wtedy Niemców i Austriaków. Zwycięstwo okazało się tym cenniejsze, ponieważ polska ekipa objęła prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Narodów. Tym samym Polacy po raz pierwszy w historii wystąpią w żółtych plastronach liderów.

PLAN TRANSMISJI:

Piątek, 20 stycznia

Kwalifikacje – TVP1 (18:00), TVP Sport i SPORT.TVP.PL (17:45 )

Sobota, 21 stycznia

Konkurs drużynowy – TVP1 i SPORT.TVP.PL (15:45), TVP Sport (23:30)
Niedziela, 22 stycznia

Konkurs indywidualny – TVP1 (15:40), TVP Sport i SPORT.TVP.PL (15:30)

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo