Bieg po Oddech z Justyną Kowalczyk [ZDJĘCIA]

fot. Marcin Szkodziński/Dziennik Podhale

650 zawodników wystartowało w zakopiańskim Biegu po Oddech. Z numerem pierwszym na lini startu stawiła się Justyna Kowalczyk.

Na pięciokilometrową trasę w biegu zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą wyruszyło 650 zawodników z czego aż 30 osób chorych. Sygnał do startu dała najsłynniejsza polska biegaczka narciarska, która również wspierała zawodników na trasie.

– Dzisiejszy bieg musi być spacerem po wczorajszym wysiłku w Norwegi. Teraz nie mogę nawet biec po asfalcie jakoś szybciej, ale z przyjemnością z chorymi przebiegnę się i pooglądam Zakopane z innej perspektywy – powiedziała przed startem Justyna Kowalczyk.

Poprzez organizację biegu Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą chce pokazać jak ważna jest na co dzień aktywność fizyczna. Chcą także zachęcić i pokazać osobom chorym oraz ich rodzinom, że z mukowiscydozą można żyć na co dzień. Zainteresowanie dzisiejszym biegiem w mieście pod Giewontem przeszło jednak najśmielsze oczekiwania organizatorów.

– Spodziewaliśmy się 200, maksymalnie 300 osób, a tu taka liczba. To nas motywuje i pokazuje jak wiele osób nas wspiera, i że warto działać dla wszystkich chorych – mówi Olena Krawczuk Chojnacka, członek zarządu Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo