Bezpieczniej na stoku

Narty fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W poniedziałek w remizie OSP w Czarnej Górze odbyło się spotkanie zainicjowane przez Komisariat Policji w Bukowinie Tatrzańskiej z przedstawicielami samorządu, TOPR oraz stacji narciarskich funkcjonujących na terenie gminy. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo na stokach narciarskich oraz w ich okolicach.

W weekend doszło do bardzo groźnego wypadku na stoku narciarskim Remiaszów w Białce Tatrzańskiej. 44-letni narciarz z Białegostoku wjechał w grupę instruktorów narciarstwa. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został ratownik TOPR, który doznał poważnego złamania nogi i został przetransportowany do szpitala. Sprawę bada zakopiańska policja.

Alkohol i omijanie przepisów

Policjanci zwrócili uwagę na najczęstsze przyczyny policyjnych interwencji, do których należą: uprawianie narciarstwa przez osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu czy też przez dzieci do 16. roku życia bez kasków ochronnych, a także kradzieże sprzętu narciarskiego. Na spotkaniu omówiono także sposób postępowania w przypadku zaistnienia wypadku na stoku. Na spotkaniu postanowiono, że na terenie zorganizowanych tras narciarskich, jak co roku pojawią się policyjne patrole narciarskie.

Wspólna akcja policji

W związku z rozpoczęciem kolejnego sezonu narciarskiego, policja zainicjowała akcję „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Jej celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo