Będzie wniosek do GDKKiA w sprawie feralnego skrzyżowania

Nowy Targ fot. Dziennik Podhale

To prawdziwy problem drogowy w Nowym Targu. Odkąd doszło tam do zmian w sygnalizacji świetlnej, na skrzyżowaniu ulic Szaflarskiej z Alejami 1000-lecia nie ma praktycznie dnia bez kolizji. Temat trafił pod dyskusję na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego.

Powodem wprowadzenia sygnalizacji świetlnej miała być poprawa płynności ruchu. Niestety osiągnięto skutek odmienny do założonego. Teraz przejazd ulicą Szaflarską trwa o wiele dłużej. Co więcej po wprowadzeniu zmian i uruchomieniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu zaczęło dochodzić do częstych wypadków i kolizji. Tym samym wielu kierowców narzekało na „zacinające się” światła.

Czekamy na wypadek śmiertelny?

– Apelowałem do przewodniczącego Rady Miasta o to by na sesji pojawiła się pani dyrektor GDDKiA z rejonu Nowego Targu, jednak moja prośba nie została spełniona. Rozumiem, że jest to skrzyżowanie, do którego prawo ma GDDKiA. Znajduje się ono jednak w centrum naszego miasta. Chciałbym więc drogą internetową spytać panią dyrektor, co kierowało nią, że dobrze działająca sygnalizacja od 30 lat została zmieniona. Niech nikt nie tłumaczy, że korek który był na osiem aut, a teraz przejeżdża ich piętnaście był podstawą do zmian. Podstawą sygnalizacji świetlnej jest bezpieczeństwo naszych obywateli. Niech nikt nie mówi, że sygnalizacja jest dobra, skoro w ciągu miesiąca doszło tam do siedmiu kolizji drogowych. Czy mamy czekać na wypadek śmiertelny – pytał Włodzimierz Zapiórkowski, radny Nowego Targu.

Będzie wniosek do GDDKiA

Jak dodał „nie da się inaczej rozwiązać tego problemu, niż tak, jak było poprzednio. Dobra zmiana jest dobra, ale nie w wypadku, gdy ludzie mogą mieć zniszczone mienie, czy życie”.

Sprawa feralnego skrzyżowania została także poruszona na ostatniej sesji Rady Powiatu Nowy Targ. W wyniku dyskusji zaproponowano, aby złożyć wniosek do zarządzającej skrzyżowaniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w celu zmodyfikowania sygnalizacji.

– Do tej pory taki wniosek Rady Powiatu Nowy Targ nie wpłynął do GDDKiA Oddziału w Krakowie – poinformowała Iwona Mikrut z GDDKiA.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo