24 tysiące pod Wielką Krokwią. Zakopane przygotowane

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jak zapewniają władze, Zakopane jest przygotowane na przyjęcie tysięcy kibiców, którzy przybedą na Puchar Świata w skokach narciarskich. Od piątku zostaną zamknięte ulice w pobliżu Wielkiej Krokwi.  Wyznaczono też specjalne parkingi. Na zawody ma przybyć prezydent Andrzej Duda.

Miasto jest przygotowane na przyjęcie dziesiątków tysięcy kibiców. Forma naszych skoczków jest wyśmienita, dlatego spodziewamy się bardzo dużej ilości fanów skoków. Jestem przekonany, że będą to bardzo udane zawody – zdradził Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

Władze miasta apelują, aby kibice pozostawili samochody przy hotelach lub pensjonatach i korzystali z komunikacji miejskiej lub w miarę możliwości poruszali się pieszo po Zakopanem. Ulice w okolicach Wielkiej Krokwi od piątku do niedzieli będą zamknięte, a organizatorzy wyznaczyli specjalne parkingi. Koleje Małopolskie na czas Pucharu Świata w skokach narciarskich uruchomiły dodatkowe pociągi, aby ułatwić kibicom podróżowanie na trasie Kraków – Zakopane.

Pod okiem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką zapowiedział przyjazd do Zakopanego. Para prezydencka będzie kibicowała skoczkom podczas niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata.

Bilety na sobotni i niedzielny konkurs skoków zostały całkowicie wyprzedane. Są jeszcze ostatnie bilety na piątkowe eliminacje. Na każdy dzień konkursu na trybuny Wielkiej Krokwi może wejść niespełna 24 tys. kibiców.

Ciężko o nocleg

– Bardzo trudno jest już znaleźć miejsca noclegowe w Zakopanem na czas zawodów. Z pewnością wielu kibiców, którzy nie dostaną się na trybuny, zdecyduje się na oglądanie zawodów z terenów wokół skoczni. Od kiedy obserwujemy dobre występy naszych skoczków, cały czas odbieramy telefony z pytaniami o noclegi oraz bilety – powiedziała PAP Agata Wojtowicz z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

W związku z Pucharem Świata spodziewany jest duży ruch na popularnej zakopiance. Największa fala przyjazdów fanów skoków spodziewana jest w sobotę. Do zimowej stolicy Polski na zawody zjadą dodatkowe siły policji.

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wiadomości

Infrastruktura

Sport

Polityka

Kultura

Góry

Najnowsze wideo